Nocne spotkania

Listopad 6, 2009 on 9:41 am | In Filozoficznie, Senne opowieści | Komentowanie nie jest możliwe

Kiedy stanąłem na przeciw lustra zastanawiałem się co spotkam po „drugiej stronie”. Okazało się iż wiele z tego co wyobrażałem sobie zanikło w wirze dnia codziennego.

Gdzieś płynąłem, cel teoretycznie był mi znany, choć może nie do końca chciałem to przyznać. Tak czy inaczej, stanęło wszystko w połowie, między snem a rzeczywistością. Zamieszanie czasem bywa konstruktywne, ale tylko to czasem, wiele jest przeszkód na drodze do.. , no właśnie dokąd.. I znów był znajomy głos, zapach, satynowy powab obietnicy. Dawna znajoma, a może niedawna, bliska bądź daleka. Ciężko jest ocenić perspektywę nie mając punktu odniesienia. A może perspektywa była załamana.. Tak czy inaczej, stanąłem po drugiej stronie bariery. Cały.. Czy zdrowy? ;) Znów się spotkaliśmy po raz drugi tej nocy, coraz więcej do mnie dociera, szczegóły nabierają barw. Czy ja koniecznie chcę je widzieć z bliska? Muszę się nad tym zastanowić. Jakkolwiek bym się na to nie zapatrzył i tak znam odpowiedź, widzę wskazówki, widzę znaki… To czy mi się podobają już jednak jest nieistotne. Ja też na to nie zwracam uwagi.. Może gdzieś poszła w drugą stronę? Razem z Tobą ramię w ramię…

Use a Highlighter on this page

Prosta odpowiedź

Październik 24, 2009 on 11:27 pm | In Filozoficznie | Komentowanie nie jest możliwe

Jestem tylko tym, kim mnie stworzono i inny nie będę. Niby banalne ale prawdziwe, robię tylko to co potrafię.. A cóż ja w zasadzie potrafię? Hmm, gdyby się dłużej zastanowić coś by się znalazło. Reasumując. Nic dodać nic ująć ;) ..

Use a Highlighter on this page

gdzieś tam pomiędzy słowami

Październik 24, 2009 on 11:23 pm | In Filozoficznie | Komentowanie nie jest możliwe

Wiele można wyczytać tak naprawdę. Mówię o pisaniu między słowami, czytaniu i zrozumieniu. Czy czarne naprawdę jest czarne? a może to tylko odcień szarości? czy tak naprawdę to co widzimy to iluzja, czy też może rzeczywistość, a jeśli tak to gdzie przebiega ta cienka granica?
Wiesz? A może ci się zdaje? Tak naprawdę tę cienką granicę iluzji wyznaczamy sami, widząc potrafimy słyszeć a czasem słysząc nie widzimy. Nie dopuszczamy myśli iż coś może być prawdą, nasz racjonalny umysł nie dopuszcza do siebie możliwości tego że coś jest iluzją, a może to magia? jak kolwiek to zwał, jesteś normalny(a) jak każdy z nas. Chociaż czym jest normalność? Inaczej nazwanym szaleństwem, czy może na odwrót? Każdy z nas musi sam odpowiedziec na to pytanie, czy chce być szaleńcem czy normalnym, albo normalnym szaleńcem…

Use a Highlighter on this page
Następna strona »

Entries and comments feeds. Valid XHTML and CSS. ^Top^ Powered by WordPress with jd-nebula-3c theme design by John Doe.